Čo robiť na dovolenke v Pule?

Chystáte sa stráviť svoju letnú dovolenku v chorvátskej Pule? Nudiť sa teda určite nebudete. Pula totiž má čo ponúknuť nielen milovníkom leňošenia na pláži, ale tiež tým, ktorí uprednostňujú skôr aktívnu dovolenku. Na svoje si tu prídu aj milovníci histórie, či nadšení športovci. Čo teda môžete robiť v Pule?

Pláže v Pule

Samozrejme, letná dovolenka je vždy spojená s oddychom na pláži. V Pule ich máte na výber hneď niekoľko. Turistami veľmi obľúbená je pláž Valkane. Pláž sa nachádza v zátoke pozdĺž promenády. More je tu mimoriadne čisté a pláž ponúka všetko, čo turista môže chcieť. Od športových aktivít a možností prenájmu loďky, až po kaviarne a reštaurácie. Časť pláže je dokonca vyhradená pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Pláž Ambrela si mnohí zamilovali vďaka pozvoľnému vstupu do mora. Je preto ideálna pre rodiny s deťmi. Výhodou tejto pláže je tiež to, že v blízkosti sa nachádzajú stromy. Preto najmä ak sem idete s deťmi, nemusíte celý deň stráviť na slnku. Pomôže vám prirodzený tieň.

Pláž Kamenjak je od Puly síce vzdialená cca 10km, ale oplatí sa ju vidieť. Na Chorvátsko je tak trošku netradičná. Nachádzajú sa tu totiž tak štrkové, ako aj skalnaté a piesočnaté zóny. Táto pláž sa odporúča potápačom. More je tu veľmi čisté a podmorský svet ozaj výnimočný.

Ďalšie aktivity v Pule

Čo sa ešte v Pule oplatí vidieť a robiť? Okrem významných historických pamiatok by ste nemali vynechať ani Akvárium v Pule. Zaujímavá je už jeho budova, keďže sa nachádza v bývalej pevnosti Verudela, postavenej v rokoch 1882-1886. Návštevníci sa tu môžu zoznámiť s podmorskou faunou a flórou Jadranu, ale aj európskych riek a jazier. Siahnuť si môžu na hviezdicu, korytnačku, či morského ježka. Výnimočný je tiež výhľad na Pulu zo strechy pevnosti.

Zdá sa vám to málo? V tom prípade odporúčame aj početné reštaurácie a kaviarne v Pule, častokrát so živou hudbou. Milovníci adrenalínu si zas môžu dopriať potápanie, lezenie v prírode, či dokonca panoramatický let. Pula vám zaručuje nezabudnuteľnú dovolenku, plnú krásnych zážitkov!

Autorské právo: elisalocci / 123RF Reklamní fotografie